Stalinova ekonomika

Zájem  o stalinskou éru zůstává v ruské společnosti stále živý, včetně zájmu o ekonomiku tohoto období. V knize doktora ekonomických věd Valentina Jureviče Katasonova - jednoho z nejuznávanějích ekonomů současného Ruska - je odhalena podstata Stalinovy ekonomiky, je popsána její jedinečná podstata. A to nejednom v porovnání s ekonomikami jiných států ve stejném časovém §úseku, ale také v porovnání s ekonomikou SSSR předcházejícího a následujícího období.

400 Kč 400 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem
Kód: ZV007
Stalinova ekonomika

Detailní popis produktu

Téma Stalinovy ekonomiky je v současnosti důsledně tabuizováno, jelikož ve srovnání s ní blednou jakékoliv jiné typy takzvané "tržní ekonomiky" vnucované současnému Rusu. Autor odhaluje příkrov mlčení kolem tohoto tématu, poskytuje obšírný popis takových prvků Stalinovy ekonomiky, jakými jsou centralizované řízení a plánování, jednoúrovňový bankovní systém, dvouokruhový oběh peněz, státní monopol zahraničního obchodu a státní devizový monopol, protinákladový mechanismus, fondy společenské spotřeby a další. Unikátní zkušenosti z rozvoje státu v duchu Stalinova modelu ekonomiky by podle mínění autora měly být mimořádně užitečnými pro ekonomickou i politickou obrodu Ruska.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Počet stran: 295
Vazba: pevná
Jazyk: Čeština
Překladatel: Jan Buzek
ISBN: 978-80-907351-5-6
Rok vydání: 2022

Ruský vedec, ekonóm a doktor ekonomických vied a renomovaný publicista. Špecialista v oblasti environmentálnej ekonómie a medzinárodných financií (medzinárodné menové a úverové vzťahy, bankové obchody, zlato v medzinárodných financiách). Napísal viac ako 40 vedeckých monografií, kníh, učebníc a publicistických prác.