O světě křivých zrcadel 2

Podtitul: Stát

Druhý díl knižního seriálu Valerije Viktoroviče Pjakina O světě křivých zrcadel se věnuje problematice státu. Podrobně vysvětluje, co to vlastně je stát. Jakými vlastnostmi musí disponovat stát a jeho obyvatelstvo, aby bylo možno zajistit jeho vznik a udržitelný provoz. Jak je stát řízen. A jak to, že jedny státy vystupují v roli subjektů mezinárodního práva, zatímco jiné jsou jen zeměpisnými prostory, objekty soupeření řídících systémů nadnárodní úrovně.
Jak si státy zajišťují vlastní zdrojovou stabilitu a jakým způsobem vnímat účastníky protistátních demonstrací.

315 Kč 315 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem
Kód: ZV003
O světě křivých zrcadel 2

Detailní popis produktu

V knize naleznete kapitoly popisující:

  • stát jako systém pro přežití národa
  • výklad pojmů suverenita
  • státy historické a konstruované
  • zvláštní články jsou věnovány Kubě, Maďarsku, Jemenu, Československu, Číně a vnějšímu řízení Ruska.

Další kapitoly jsou:

  • Komu vadí Rusko?
  • Revoluce je nevyhnutelná? Nebo!
  • Intervence
  • Domácí negři

Kniha je psána přístupným jazykem a s jistotou lze slíbit, že v ohlášených tématech přispěje k tříbení názoru každého čtenáře.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Podtitul: Stát
Počet stran: 280
Vazba: lepená
Jazyk: Čeština
Překladatel: Jan Buzek
ISBN: 978-80-907351-2-5
Rok vydání: 2020

Je ruský politolog a analytik. Narodil se 7.5.1963. V roce 1980 absolvoval střední školu v Lugovsku. V roku 1989 absolvoval Státní pedagogický institut Barnaul, fakultu cizích jazyků.
V roku 1990 se podílel na vytvoření Liberálně-demokratické strany Sovětského svazu, později Liberálně-demokratické strany Ruska (LDPR). Předložil Liberálně-demokratické straně Ruska Koncepci společné bezpečnosti. Od roku 1991 do prosince 1996 byl zástupcem prvního tajemníka Altajského regionálního výboru Liberálně-demokratické strany pro ideologii, informace a analytickou práci. V roku 1997 se podílel na vytvoření Lidového hnutí „Towards Goddess“ (NDKB) a územních organizací NDKB na území Altajské republiky. Člen ústřední rady, předseda altajské regionální pobočky NDKB. V roku 2000 se podílel na vytvoření Konceptuální strany „Jednota“. Člen prezídia Ústřední rady, předseda regionální pobočky Altaj (do roku 2002).

Zařadil se do Fondu konceptuálních technologii, pobočka Altaj. Zde se zaměřil především na prognózy a prezentaci vysokofrekvenční analýzy a na rozvoj socio naturálních procesů a navazujících sociálně inženýrských procedur.
Valerij Pjakin se aktivně zapojuje do komentování nejrůznějších událostí a svá vystoupení zveřejňuje na YouTube a dalších sociálních sítích.