O světě křivých zrcadel 1

Podtitul: Západ a SSSR

Kniha O světě křivých zrcadel je sborníkem vybraných starších analytických prací Valerije Viktoroviče Pjakina. Svou skladbou a uspořádáním seznamuje čtenáře s poststalinským vývojem sovětské společnosti, která ještě po desetiletí dokázala pokračovat v nastartovaném rozvoji hospodářství a obrany státu, ovšem v oblasti ideologie se dopustila osudových přehmatů.

325 Kč 325 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem
Kód: ZV002
O světě křivých zrcadel 1

Detailní popis produktu

V úvodní kapitole s výmluvným podtitulem „Jak ve skutečnosti probíhala studená válka“ autor analýzou nepřímých důkazů projektovanou na obecně známý výsledek soupeření Západu s Východem ukazuje, jak snadno si můžeme konceptuální nevzdělanost zaměnit za neodbornost, neprozíravost, obchodnickou neschopnost i za vlastizradu a že tento přehmat zákonitě pokaždé vede k porážce a zotročení poraženého. Vedle ilustrativních příkladů z průmyslu a zemědělství věnuje Valerij Viktorovič zvláštní pozornost kosmonautice, soupeření Západu a Východu ve vesmíru a v dobývání Měsíce zvlášť, která činí čtení obzvlášť zajímavým.

V dalších kapitolách věnovaných (národní) Centrální bance, Ústavě a ruské účasti ve WTO analyzuje „nevinné“ formulace v zákonech a jejich tragické dopady na společnost. Ukazuje na viníky a zastánce koloniální podřízenosti Ruska i na bojovníky za jeho vymanění.
Kniha Valerije Viktoroviče Pjakina O světě křivých zrcadel není četbou pro nepřipraveného čtenáře, prostě pro každého. Složité formulace a přesné definice znesnadňují čtení. Předpokládá alespoň základní znalost terminologie Koncepce obecné bezpečnosti, jejích principů, bez nichž může dojít na zklamání i na hledání obsahových chyb. Naopak jsem přesvědčen, že potěší každého věrného diváka Pjakinových analytických videotýdeníků, překládaných do češtiny již po několik let.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Podtitul: Západ a SSSR
Počet stran: 295
Vazba: lepená
Jazyk: Čeština
Překladatel: Jan Buzek
ISBN: 978-80-907351-1-8
Rok vydání: 2020

Je ruský politolog a analytik. Narodil se 7.5.1963. V roce 1980 absolvoval střední školu v Lugovsku. V roku 1989 absolvoval Státní pedagogický institut Barnaul, fakultu cizích jazyků.
V roku 1990 se podílel na vytvoření Liberálně-demokratické strany Sovětského svazu, později Liberálně-demokratické strany Ruska (LDPR). Předložil Liberálně-demokratické straně Ruska Koncepci společné bezpečnosti. Od roku 1991 do prosince 1996 byl zástupcem prvního tajemníka Altajského regionálního výboru Liberálně-demokratické strany pro ideologii, informace a analytickou práci. V roku 1997 se podílel na vytvoření Lidového hnutí „Towards Goddess“ (NDKB) a územních organizací NDKB na území Altajské republiky. Člen ústřední rady, předseda altajské regionální pobočky NDKB. V roku 2000 se podílel na vytvoření Konceptuální strany „Jednota“. Člen prezídia Ústřední rady, předseda regionální pobočky Altaj (do roku 2002).

Zařadil se do Fondu konceptuálních technologii, pobočka Altaj. Zde se zaměřil především na prognózy a prezentaci vysokofrekvenční analýzy a na rozvoj socio naturálních procesů a navazujících sociálně inženýrských procedur.
Valerij Pjakin se aktivně zapojuje do komentování nejrůznějších událostí a svá vystoupení zveřejňuje na YouTube a dalších sociálních sítích.