JUGOSLÁVIE. Mír, válka a rozpad

** Český překlad **

Kdo tenkrát před dvaceti lety hrubě porušil mezinárodní právo a bez jakéhokoliv mandátu OSN zaútočil pod smyšlenou záminkou na suverénní evropský stát Jugoslávie a zničil ho?

419 Kč 419 Kč / 1 ks
Dostupnost: Skladem
Kód: TOR005
JUGOSLÁVIE. Mír, válka a rozpad

Detailní popis produktu

Neposlušné Srbsko nebylo ochotné se podřídit diktátu USA. Podepsat “mírový plán” s nepřijatelnými podmínkami, např. i rozmístění cizích vojsk v Kosovu. Jugoslávie byla posledním koutem Evropy, která se nepodřídila neoliberálním programům USA, neproběhly v ní ekonomické ani sociální reformy.

Noam Chomsky je jedním z nejznámějších a nejcitovanějších intelektuálů naší doby. Svým politickým aktivismem patří k ostrým kritikům amerického imperialismu a mediální propagandy, přestože sám je Američan.

Kniha je komplexní analýzou všech jeho textů a veřejných rozhovorů o Jugoslávii.

Doplňkové parametry

Kategorie: KNIHY
Počet stran: 288
Vazba: pevná
Jazyk: Čeština
Překladatel: Lukáš Sluka
ISBN: 978-80-89903-18-4
Rok vydání: 2019

Avram Noam Chomsky (*7. prosince 1928, Philadelphia) je americký filozof, kognitivní vědec, lingvista, společenský kritik a logik židovského původu, tvůrce tzv. Chomského hierarchické klasifikace formálních jazyků, emeritní profesor lingvistiky na Massachusettském technologickém institutu (MIT), a také levicově orientovaný politický aktivista - anarchista, známý svým kritickým vztahem ke globalizaci a jejím dopadům, k válečným konfliktům, k zahraniční politice USA, Izraele a dalších vlád. Podle Top global intellectuals of 2005 (internetového hlasování z roku 2005) a časopisů Prospect magazine a Foreign policy byl zvolen nejvlivnějším globálním intelektuálem.